Bydgoscy Partacze

Bydgoscy Partacze

Bydgoscy Partacze

Bydgoscy Partacze – Jedyna taka atrakcja turystyczna Bydgoszczy. W jednym miejscu możemy poznać życie wielu dawnych rzemieślników Bydgoskich i zobaczyć jak wyglądała ich proza życia codziennego. Uczestnicy biorą udział w interaktywnych warsztatach, w trakcie których wcielają się w role m.in. Flisaka, Mieszczki, Burmistrza, Plebsu. Bydgoscy Partacze to połączenie edukacji poprzez zmysły, pasji partackich mistrzów oraz czynnego zaangażowania gości.

Termin udziału punktu w akcji: 1-4.10.2020 (czwartek – niedziela)

GDZIE? ul. Długa 30, Bydgoszcz
(wejście główne – ul. Pod Blankami 25)

STRONA –www.historiapartaczy.pl
FACEBOOK –www.facebook.com/HistoriaPartaczy/

✅Warsztat Kaligrafi: 18 zł/osoba 🔜 9 zł/osoba
✅Warsztat Flisaczy: 18 zł/osoba 🔜 9 zł/osoba

Czas trwania warsztatów to około 45 minut
Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja miejsc!

Godziny otwarcia w trakcie akcji:
– czwartek (1.10): 13:00 – 17:00
– piątek (2.10): 13:00 – 18:00
– sobota (3.10): 12:00 – 18:00
– niedziela (4.10): 12:00 – 18:00

Opisy warsztatów oferowanych w ramach akcji: 

1.       Warsztat kaligrafii

Podstawy czerpania papieru z pozoru są proste, jednak zrobić to własnoręcznie to zupełnie inna historia. Warsztat „kręci się” wokół trzech liter P: papier, pieczęć, pismo. Niech żadna z ciekawostek, które są z rzemiosłem tym związane, nie stanowi już dla Ciebie tajemnicy! W trakcie warsztatu wcielisz się w role dawnego rzemieślnika oraz urzędnika i za pomocą gęsiego pióra spróbujesz starodawnego piśmienictwa.
Przekonaj się, że pisanie nie jest tak proste, jak wydawać by się mogło.

2.    Warsztat flisaczy

Rzeka Brda nie raz gościła na swoich wodach Flisaków, którzy spławiali na tratwach drewno. Niegdyś taki widok był dla mieszkańców miasta codziennością. A co gdyby ponownie stał się czymś pospolitym? To możliwe!
Na naszych warsztatach powspominamy sobie te piękne tradycje oraz m.in każdy z uczestników własnoręcznie wykona tratwę którą zabiera ze sobą na pamiątkę