Teatr Kameralny w Bydgoszczy

Teatr Kameralny w Bydgoszczy

Teatr Kameralny w Bydgoszczy

Teatr Kameralny w Bydgoszczy jest z nami! Sprawdźcie co oferuje w ramach akcji Metropolia za pół ceny.

Termin udziału punktu w akcji: 27.09 – 3.10.2021 (poniedziałek – niedziela)

GDZIE? ul. Marszałka Ferdynanda Focha 5, Bydgoszcz

STRONA – www.teatrkameralny.com
FACEBOOK – Teatr Kameralny w Bydgoszczy

✅ bilet na spektakl „Czy ryby śpią” 2 i 3 października : 35 zł 🔜 17,50 zł
✅ bluza z grafiką „wyspy” przez cały tydzień trwania akcji: 120 zł 🔜 60 zł

UWAGA!
Do czasu ukończenia budowy przy ulicy Grodzkiej biuro Teatru Kameralnego mieści się w Centrum Kongresowym Opery Nova przy ul. Marszałka Ferdynanda Focha 5.

Zniżkę 50% można otrzymać wpisując kod rabatowy przy zakupie w koszyku. Kod dostępny w biurze obsługi klienta, dla wszystkich chętnych, pod numerem telefonu: 887 467 102

O Partnerze: 

Teatr Kameralny w Bydgoszczy to miejsce przeznaczone szczególnie dla najmłodszych widzów.

Realizowane przez nas spektakle, warsztaty, konkursy przygotowywane są z myślą o dzieciach. Zapewniamy rozrywkę oraz edukację. Chcemy bawić, a poprzez zabawę uczyć, zachęcając do uczestnictwa w życiu teatralnym. Pragniemy do tego uczestnictwa zapraszać również całe rodziny, tym samym dając okazję do wspólnego spędzenia czasu w sposób twórczy.

Naszą misją jest pobudzanie wyobraźni i kreatywności, stworzenie przestrzeni do spotkania dziecka – w każdym wieku – z aktorem, sceną, opowieścią. Zachęcamy do współtworzenia tej przestrzeni poprzez udział w organizowanych przez nasz wydarzeniach. Familijny, relacyjny, kameralny – taki jest nasz teatr, do którego serdecznie zapraszamy.

Teatr Kameralny w Bydgoszczy powstał w kwietniu 2019 roku na mocy Uchwały Rady Miasta Bydgoszczy. Jego pracami kieruje Dyrektor, Mariusz Napierała, który po wygraniu konkursu został powołany na to stanowisko w listopadzie 2019 roku. Od tego momentu rozpoczęła się budowa zespołu oraz programu artystycznego i edukacyjnego.

Teatr będzie realizował wydarzenia adresowane w szczególności do dzieci i młodzieży. Nie zabraknie jednak inicjatyw skierowanych do dorosłych, a także seniorów.

O spektaklu:

Spektakl „Czy ryby śpią?” to – jak głosi podtytuł – „sztuka teatralna o sprawach prostych, trudnych i ostatecznych”. Jej autorem jest Jens Raschke, a na potrzeby polskich widzów przetłumaczyła ją Monika Muskała.

Sztuka podejmuje ważny i trudny temat godzenia się ze stratą. O tym procesie opowiada Jette – dziesięcioletnia dziewczynka, która rok wcześniej musiała pożegnać się z bratem. Rozmowa o stracie jest jedną z form jej terapii, dzieli się więc z widzami wszystkim, co przeżyła przez miniony rok. Ale nie tylko. Dzięki jej opowieści poznajemy też Emila – chłopca, który musiał się mierzyć z chorobą, miłośnika pizzy, oczko w głowie mamy.

Spektakl, pomimo trudnej tematyki, nie stroni od humoru. Pokazuje całą paletę emocji – tak dzieci, jak i dorosłych – postawionych w szczególnych okolicznościach. Sposób, w jaki Jette przeżywa rozłąkę, wpływa nie tylko na jej rodziców i całe otoczenie, ale też na widza, który współodczuwa razem z nią. Żałoba ukazana z perspektywy Jette przybliża sposób, w jaki śmierć dotyka dzieci. To niezwykle cenna perspektywa.

Przedstawienie zostanie zrealizowane w żywym planie. Będzie mu towarzyszyła oprawa w postaci licznych animacji wzorowanych na dziecięcych rysunkach i muzyka.

Spektakl przeznaczony jest dla dzieci w wieku 9+ i ich opiekunów oraz grup szkolnych.

Realizatorzy:
Reżyseria, scenografia, kostiumy: Paweł Szkotak
Projekcje multimedialne: Mateusz Kokot, Marcin Markowski
Muzyka: Krzysztof Nowikow
Asystent reżysera: Michał Rybak

Obsada:
Alicja Pietruszka – Jette
Michał Rybak – Emil

Premiera: 24 października 2020 roku, Sala Kameralna Opery Nova